Program liturgic

 

15-08-2014Accesări:0Vizitatori unici:0

Program liturgic pentru IANUARIE-FEBRUARIE 2017

Săptămâna după Nașterea Domnului:

Vineri, 13.01.2017

16.00. Slujba privegherii. Mărturisirea.

 

Sâmbătă, 14.01.2017. Tăierea împrejur cea după trup a Domnului; Sfântul Ierarh Vasile cel Mare. Liturghia Sf. Vasile cel Mare.

07.30. Acatist.

08.15. Sfânta Liturghie.

14.00. Clubul tinerilor din parohie.

15.00. Școala de catehizare.

 

Duminică, 15.01.2017. Duminica dinaintea Botezului Domnului.

07.45. Acatist.

08.30. Sfânta Liturghie.

11.30. Școala duminicală.

 

Săptămâna dinaintea Botezului Domnului

Miercuri, 18.01.2017. Ajunul Bobotezei. (Zi de post)

06.30. Ceasurile Împărătești.

07.45. Sfințirea Apei Mari (Aghiasma Mare)

16.00. Slujba privegherii

 

Joi, 19.01.2017. Botezul Domnului.

07.30. Acatist.

08.00. Sfânta Liturghie.

Sfințirea Apei Mari (Aghiasma Mare)

16.00. Slujba privegherii

 

Vineri, 20.01.2017. Soborul Sfântului Proroc Ioan Botezătorul și Înainte-mergătorul Domnului.

07.30. Acatist.

08.00. Sfânta Liturghie.

 

Sâmbătă, 21.01.2017

09.00. Parastas pentru cei adormiți.

16.00. Slujba privegherii.

 

Duminică, 22.01.2017. Duminica după Botezul Domnului.

07.45. Acatist.

08.15. Sfânta Liturghie.

11.30. Școala duminicală.

 

Săptămâna după Botezul Domnului:

Sâmbătă, 28.01.2017

09.00. Parastas pentru cei adormiți.

16.00. Slujba privegherii.

14.00. Clubul tinerilor din parohie.

15.00. Școala de catehizare pentru copii 7-14 ani.

 

Duminică, 29.01.2017. Duminica a 32-a după Cincizecime (a lui Zaheu).

07.45. Acatist.

08.30. Sfânta Liturghie.

11.00. Cateheză.

Școala duminicală pentru copii 3-7 ani.

 

Săptămâna a 32-a după Cincizecime:

Sâmbătă, 04.02.2017

09.00. Parastas pentru cei adormiți.

16.00. Slujba privegherii.

14.00. Clubul tinerilor din parohie.

15.00. Școala de catehizare pentru copii 7-14 ani.

 

Duminică, 05.02.2017. Duminica a 33-a după Cincizecime (a Vameșului și a Fariseului). Începutul Triodului.

07.45. Acatist.

08.30. Sfânta Liturghie.

11.00. Cateheză.

Școala duminicală pentru copii 3-7 ani.

                 

Săptămâna a 33-a după Cincizecime:

Sâmbătă 11.02.2017

09.00. Slujba parastasului.

14.00. Clubul tinerilor din parohie.

15.00. Școala de catehizare.

16.00. Slujba privegherii.

 

Duminică 12.02.2016. Duminica a 34-a după Cincizecime (a fiului risipitor). Soborul Sfinților Trei Ierarhi.

07.45. Acatist.

08.30. Sfânta Liturghie.

11.00. Cateheză.

Scoala duminicală pentru copii 3-7 ani.

 

Săptămâna a 34-a după Cincizecime:

Marți, 14.02.2017.

08.00. Sfințirea apei de Sf. Trifon.

16.00. Slujba privegherii.

 

Miercuri, 15.02.2017. Întâmpinarea Domnului.

07.30. Acatist.

08.00. Sfânta Liturghie.

 

Vineri, 17.01.2017.

16.00. Slujba privegherii.

 

Sâmbătă, 18.02.2017. Sâmbăta morților.

08.00. Sfânta Liturghie.

Parastas pentru cei adormiți.

14.00. Clubul tinerilor din parohie.

15.00. Școala de catehizare.

16.00. Slujba privegherii.

 

Duminică, 19.02.2017. Duminica a 35-a după Cincizecime (a înfricoșatei judecăți).

07.45. Acatist.

08.30. Sfânta Liturghie.

11.00. Cateheză.

Școala duminicală pentru copii 3-7 ani.

 

Program liturgic (arhivă)

 


   Ultima actualizare:  28-01-2017 16:03:42